Glutensiz & Sağlıklı Makarnalar

Makarnalar, pratik ve sağlıklı gıdalardan birisidir. Ancak beyaz undan yapılan ve içeriğinde türlü çeşit katkı maddesi barındıran makarnalar, sağlıklı bir besin olmadığı için pek çok kişi makarna tüketimini tercih etmemektedir. Ambarevim olarak öncelikli görevimiz sizleri sağlıklı ve katkısız ürünlerle buluşturmaktadır.

Bu doğrultuda firmamızda yer alan makarna çeşitleri de GDO'suz ve katkı maddesiz olarak üretilmektedir. Pratikliğin ve sağlığın bir araya gelmesi ise sizlere unutulmaz bir yemek deneyimi yaşatmaktadır.

Firmamız ürün skalasına ekleyeceği ürün çeşitlerini seçerken iki temel parametre kullanmaktadır. Bu parametrelerden ilki yerli üretim, ikincisi ise katkısız üretimdir. Bu sayede en sağlıklı ürünler raflarımızda yerini almakta ve sizlerle buluşmaktadır.

Ambarevim güvencesiyle edinebileceğiniz makarna çeşitleri arasında kilo kontrolünü sağlamak isteyenler için düşük kalorili makarnalar ve glüten alerjisi olanlar için glütensiz makarnalar da bulunmaktadır. Güvenle tüketebileceğiniz makarna çeşitlerimiz şu şekilde sıralanabilmektedir:

·             Siyez Makarnası

·             Karabuğday Makarnası

·             Kavılca Makarnası

·             Dinkel Spelt Makarna

·             Kırmızı Anadolu Makarnası

·             Karakılçık Makarnası

·             İza Makarnası

Makarna çeşitlerimizin yanı sıra yemeklerinizi ve çorbalarınızı lezzetlendiren tel ve arpa şehriye çeşitlerinin de en sağlıklılarına ürün portföyümüzden ulaşabilirsiniz.

Siyez Makarnası

Siyez bulgurunun faydalarının makarnanın lezzeti ile buluştuğu Siyez makarnası, diyet makarna çeşitleri arasında da lezzetli tadı ile oldukça sık tercih edilmektedir. Firmamız tarafından sizlere sunulan Siyez makarnası üretiminde kullanılan Siyez unu, hiçbir katkı maddesi içermemekte yani %100 Siyez buğdayından üretilmektedir. Genetiği bozulmamış ve katkı maddesi eklememiş olması, makarnanın mükemmel lezzete ulaşmasını sağlamakta ve sağlıklı gıdalar kategorisine alınmasına yardımcı olmaktadır.

Siyez makarnası ile yapılan makarna tarifleri çocuklar tarafından da çok sevilmektedir. Bu sayede tüm ailenin keyifle tüketebileceği pratik bir yemek alternatifi olmaktadır.

Beyaz undan üretilen makarna çeşitleri yerine katkısız ve sağlıklı bir alternatif olarak tüketebileceğiniz Siyez makarnasının sağladığı faydalar ise içeriğindeki Siyez bulgurunda saklıdır. Bu faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • İçeriğinde bulunan yüksek protein ve lif sayesinde metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olmakta ve günü enerjik geçirmenizi sağlamaktadır.
 • Glisemik indeksinin düşük olması ve lif oranın yüksek olması, uzun süreli tokluk hissine yardımcı olmaktadır.
 • İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde hücrelerin onarılmasına ve korunmasına yardımcı olmaktadır.
 • Hamilelik döneminde anne adaylarının sütünün artmasına yardımcı olmaktadır.
 • İçeriğindeki yararlı vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklara ve kansere karşı korumakta ve kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olmaktadır.

Dinkel Makarnası

Dinkel makarnası, Dinkel buğdayından elde edilmektedir. Kepekli ve yumuşak bir makarnadır. Firmamızdan tercih edebileceğiniz tüm ürünler gibi katkı veya koruyucu madde içermemektedir. Bu sayede pratik hazırlanabilen ve sağlıklı bir makarna ortaya çıkmaktadır. Hazmının kolay olması, kalori miktarının beyaz undan üretilen makarnalara göre daha düşük olması gibi nedenlerle diyet makarnalar arasında yer almaktadır. Bunun yanında glüten oranı da oldukça düşüktür. Ancak glüten alerjisi olan kişileri yanıltmamak adına önemle belirtmek gerekir ki, glütensiz makarnalar arasında yer almamaktadır.

Dinkel makarnası, kepekli bir makarnadır. Kendine özgü aroması lezzetli bir yemek hazırlamanıza olanak sağlarken yüksek lif oranı ise uzun süre tokluk hissine yardımcı olmaktadır. Bunun yanında besin değerleri de diğer buğday türlerinden çok daha zengindir. 

Kavılca Makarnası

Makarnalar arasında Kavılca makarnası sağlıklı ve lezzeti olmasıyla öne çıkmaktadır. Saf kavılca unundan üretilen bu makarnalar, yalnızca hızlı bir aperatif olarak değil, gerçek bir öğün olarak tüketilebilmektedir. Düşük kalori miktarı ile bu makarna diyet için de doğru bir tercih olmaktadır.

Kavılca unu, ülkemizde Kars ilinde yetişmektedir. Firmamız sizler için üretimini Kars bölgesinde gerçekleştirmekte ve katkı maddesi koymak yerine az az üretim yaparak ürünün lezzetini korumaktadır. Bu sayede Kavılca buğdayının tüm faydalarını görebilmeniz sağlanmaktadır. Bu faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Glüten içeriği oldukça düşüktür.
 • Vitamin ve mineral açısından diğer buğdaylardan 1,5 kat daha zengindir.
 • Kalp ve damar sağlığını korumaktadır.
 • Sindirim sistemini çalışmasını düzenlemektedir.
 • Yüksek lif oranı ile uzun süreli tokluk hissi sağlamakta ve hazımsızlık, kabızlık gibi problemleri gidermektedir.

Karakılçık Makarnası

Karakılçık makarnası, Karakılçık buğday unundan üretilen makarnadır. İçeriğinde katkı maddesi bulunmamaktadır. Yalnızca un, kaya tuzu, yumurta ve arıtılmış su kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede Karakılçık makarnalar sağlıklı ve lezzetli olmaktadır.

Karakılçık buğdayı, yerli bir buğdaydır. Besin değerleri oldukça yüksektir. Genetiğinin değişmemiş olması, firmamızın ürünlerinde tercih edilebilmesini sağlamıştır. Karakılçık buğdayının faydaları ise saymakla bitmemektedir. Bu faydalardan birkaçı şu şekildedir:

 • Fosfor, potasyum açısından zengindir.
 • A, E, K ve C vitaminlerine sahiptir.
 • Demir oranının yüksek olması, kansızlık gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Lif oranının yüksek olması sayesinde tokluk hissi uzun sürmektedir. Bu sayede düşük kalorili beslenmek isteyen kişiler için de ideal bir seçenek haline gelmektedir. Lif oranının yüksek olması aynı zamanda sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

İza Makarnası

İza makarnası çeşidimiz de, firmamızda bulunan diğer tüm makarnalar gibi herhangi bir koruyucu madde içermemektedir. Üretimde yalnızca İza buğday unu, kaya tuzu, yumurta ve arıtılmış su kullanılmaktadır. Bu sayede sizler için en sağlıklı ve lezzetli makarnalar ortaya çıkarılmaktadır.

İza buğdayı, içeriğinde yüksek oranda protein, aminoasit ve mineral barındırmaktadır. Bu nedenle günümüzde tekrar popüler hale gelmiştir. Bunun yanında vitamin ve mineral açısından da oldukça zengindir. İza buğdayı ile üretilen makarnalar yalnızca pratik bir yemek değil, aynı zamanda sağlıklı bir tercihtir. Sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Hücre yapısının korunmasına ve onarılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Bağırsakların çalışmasını düzenlemekte ve sindirim sistemini desteklemektedir.
 • Başta kanser olmak üzere hastalıklara karşı koruyucudur.
 • Uzun süreli tokluk hissi sağladığı için mükemmel bir diyet yemeğidir.

Glutensiz Makarna Çeşitleri

Glüten alerjisi olan ve glütensiz beslenmek isteyen kişilerin makarna gibi leziz ve pratik bir yemekten mahrum kalmaması için firmamız tarafından sizlere glütensiz makarna çeşitleri sunulmuştur. Makarna faydaları ile dikkat çeken besin kaynaklarından birisidir. Bunun yanında glütensiz beslenmenin de genel sağlık durumunu olumlu etkilemek ve enerjiyi arttırmak gibi faydaları düşünüldüğünde glütensiz makarna çeşitleri mükemmel bir seçenek haline gelmektedir.

Glutensiz makarna arasında en sevilenlerden birisi karabuğday makarnasıdır. Karabuğday makarnasının üretiminde kullanılan karabuğday unu, hiçbir katkı maddesine sahip değildir. Bu sayede son derece sağlıklı bir seçenek olmaktadır. Karabuğdayın faydaları ise makarnadan rahatlıkla alınabilmektedir. Bu faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Antioksidan içeriği sayesinde başta kanser hastalıkları olmak üzere pek çok hastalığa karşı koruyucu bir kalkan vazifesi görmektedir.
 • Protein değeri çok yüksektir.
 • Yüksek lif içeriği sayesinde sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olmakta ve uzun süreli bir tokluk hissi sağlamaktadır.
 • Karaciğerleri korumaktadır.
 • Fosfor, demir ve magnezyum içermektedir. Bu sayede kansızlık ve yüksek tansiyon problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Yüksek vitamin içeriği ile sağlıklı bir cilt oluşumunu desteklemektedir.
 • Keratin üretimine yardımcı olarak saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır.
 • Karabuğday makarnalar içeriğinde bulunan magnezyum insülin direncinin kırılmasına yardımcı olmaktadır.

 

Sırala:
Göster:

Glutensiz Makarna (Çiğ Karabuğday) 350gr.

5.00
Katkı ve koruyucu içermeden Çiğ karabuğday ile yapılan glutensiz makarna çeşidi..
26,75TL

Sarı Buğday Makarna 350gr.

5.00
Sarı buğdaydan elde edilen ürünler yüksek lif içeriği ile hazım problemlerine ..
18,75TL

Siyez Makarnası 350 gr

5.00
10 bin yıllık ata tohumundan siyez makarnası. 350 gr koruyucu ve katkı maddesi içermez. Si..
18,75TL

Spelt Dinkel Makarna 350gr.

5.00
Antik Genetiği bozulmammış fenomen unlardan Spelt dinkel makarnası A1, B2, D, E vitaminleri il..
18,75TL
Göster:
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

Filtre

 • Fiyat
  TL - TL